Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

WiFi Internet PB

Cadecron
Site Admin
 
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 169
Registrován:
pon 11.srp 2008 01:03
Bydliště: Beroun

WiFi Internet PB

Příspěvekod Cadecron v pon 11.srp 2008 22:55

Diskuze k Internet PB WiFi připojení

Cadecron
Site Admin
 
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 169
Registrován:
pon 11.srp 2008 01:03
Bydliště: Beroun

Re: WiFi Internet PB

Příspěvekod Cadecron v pát 24.říj 2008 22:48

Před pár dny byl zveřejněn nový ceník, který najdete na http://internet.pb.cz

Naměřené rychlosti WDSL Start ( **+ ) 1024/256, agregace 1:3
Brána Beroun-Hlinky, 2,4GHz
Obrázek
Obrázek

Míra
 

Re: WiFi Internet PB

Příspěvekod Míra v stř 10.pro 2008 11:25

Jaké máte zkušenosti s PB internetem ? Právě vybírám mezi tímto a CMS nebo INET.
Chtěl bych 4 MBit.

Cadecron
Site Admin
 
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 169
Registrován:
pon 11.srp 2008 01:03
Bydliště: Beroun

Re: WiFi Internet PB

Příspěvekod Cadecron v čtv 11.pro 2008 23:57

Internet od Internet PB jsem měl od konce roku 2004 do letošního listopadu. Ze začátku jsem měl problémy s výpadky DNS serverů (tj. často nešla v prohlížeči zobrazit část zahraničních webů), což bylo promptně vyřešeno e-mailem s adresami jiných DNS serverů, úplně bezproblémových. Nějakou dobu jsem měl v roce 2006 problém s SFTP připojením (zabezpečené FTP pro přenos webových stránek a dat), které nefungovalo. Na straně Internet PB to prý nebylo, každopádně to nebyl problém u mě a do několika měsíců to začalo normálně fungovat. Poslední 2 roky žádné problémy nebyly, internet jel stabilně a bez výpadků více než 90% deklarované rychlosti, což je dáno výbornou agregací 1:3.
Na agregaci pozor, protože to znamená poměr propustnosti přístupového bodu operátora vůči součtu rychlostí internetu zákazníků připojených na tento bod. CMS má agregaci 1:10 nebo 1:20, proto rychlost ve špičce bude často padat někam k 50% deklarované rychlosti. U WiFi je kvůli menšímu počtu zákazníků, technologii a rozdělení na více tarifů vliv agregace větší než u ADSL.
Poslední 2 roky nebyl problém, vše běželo, jak má, takže mohu doporučit. Já přešel z důvodu nabídky, u konkurence jsem našel pro mě výhodnější tarif.

Rada na závěr pro všechny zájemce o WiFi připojení: Dříve než ohlásíte výpadek, zkuste resetovat AP (vypojit a zapojit do zásuvky). Já ho měl umístěný na půdě a v zimě se dost často kousal.


Zpět na Připojení k internetu

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

{ BER_REG }
Lupa.cz

Chyba: Nepodařilo se nalézt žádné zprávy

  • Reklama - ČR

cron