Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Bytová výstavba v Berouně

marie
 
Příspěvky: 6
Registrován:
sob 23.srp 2008 17:34

Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod marie v ned 31.srp 2008 17:51

V posledních Radničních listech, musím pochválit, že si je můžu vyhledat i na webových stránkách Pod Dědem, jsem si se zaujetím přečetla článek o nové výstavbě za Velkým sídlištěm. Mělo by se tu postavit 699 bytů. Když k tomu připočteme 620 bytů v projektu Berounské stráně, 131 bytů v projektu Residence Nábřeží , dostáváme se k celkovému počtu 1450 bytů, k tomu je potřeba připočítat rozmáhající se individuální výstavbu RD v lokalitě Homolka, tak se dostáváme opravdu k úctyhodnému číslu. Ale teď nevím, jestli je to dobře nebo ne.
Je tu opravdu takový nedostatek bytů? Natáhnou se sem Pražáci nebo se přistěhují lidé z vesnic? Bude jim mít Beroun co nabídnout? Nevím, ale už dneska mám problém s některými věcmi. Nejsem starousedlík, tak mám například zubaře v Praze, tady jsem ho nesehnala, nikdo nepřijímá nové pacienty. K některým odborným lékařům také dojíždím do Prahy, když je něco akutního, jezdíme, na radu známých, raději do Motola. Zdravotnictví tedy nic moc. Kulturní dům je něco co Beroun bohužel také nemá, nevábná Plzeňka a minisálek České pojišťovny jsou nedostačující. Služby nic moc, prodejní síť nepotravinářského zboží, vyjma drogérií, také nic moc. Velmi dobrá je snad jen síť supermarketů. Jinak si myslím, že se často spoléhá na blízkou Prahu.

Soukup
 

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod Soukup v úte 12.led 2010 10:55

Dobrý den Marie,
je to otázka také (a možná především) na vás, přistěhovalce.
Pokud k Berounu budete přistupovat jako k noclehárně a za všemi službami a kulturou bude nadále vyjíždět do Prahy, tak v Berouně budou nadále tyto služby a kulturní zázemí na úrovni sotva 20 tisícového města, i když v něm bude bydlet (nikoliv žít) na 36 000 lidí.
Takže ono je to spíše tak, že na blízkost Prahy spoléháte spíše vy, než samotné město..
Pokud se i nově příchozí lidé zapojí do života města, jistě vytvoří tlak na vybudování odpovídajícího zázemí, v lepším případě ho sami začnou budovat (soukr. lékařské ordinace, hudební kluby, restaurace, kulturní centrum, sportovní zařízení apod.)

Analytik
 

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod Analytik v pát 22.led 2010 16:56

Dokud Beroun nenabídne dostatek pracovních příležitostí, pro lidi pracující v Praze, bude Praha stále hlavním poskytovatelem kultury. A předpokládám (pouze předpokládám), že většina lidí, kteří si koupili mnové byty v Praze pracuje a byt si koupili v Berouně (a ne v Praze) jen proto, že zde (v Berouně) byl levnější a dojezdová vzdálenost do práce je akceptovatelná.

Avatar
 

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod Avatar v pát 29.led 2010 15:21

To je pravda, s tim souhlasim, ale pak nechapu, proc si tyto lidi stezuji na nedostatek kulturniho deni v Beroune, kdyz prece maji Prahu v dojezdove vzdalenosti


Analytik píše:Dokud Beroun nenabídne dostatek pracovních příležitostí, pro lidi pracující v Praze, bude Praha stále hlavním poskytovatelem kultury. A předpokládám (pouze předpokládám), že většina lidí, kteří si koupili mnové byty v Praze pracuje a byt si koupili v Berouně (a ne v Praze) jen proto, že zde (v Berouně) byl levnější a dojezdová vzdálenost do práce je akceptovatelná.

anka
 

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod anka v ned 14.úno 2010 16:09

Spoléhat se na to, že je Beroun blízko Prahy není správné. Určitě by si berounští občané zasloužili nějaký nový kulturní sál nebo i divadlo. Je přece spoustu měst, i menších než je Beroun a tato zařízení mají, i když jsou v dojezdové vzdálenosti od bývalých krajských měst, která jsou taktéž poskytovatelem kultury jako Praha.

Petr Sudík
 

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod Petr Sudík v čtv 18.úno 2010 11:21

Tento berounský handicap by měl zmizet po výstavbě kulturního centra, které se chystá Na Ostrově v areálu pekárny U Křížů.


Beny
 

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod Beny v čtv 11.lis 2010 08:08

Tak na tohle jsme zvědavý, jak to dopadne, resp. kam se ti všichni plánovaní noví obyvatelé a jejich auta vejdou. Vždyť v těchto místech je provoz šílený již dnes, a to se tu plánuje bytový komplex Modrá zahrada http://www.trojansinternational.cz/projekty/bluegarden/projekt.php?page=o_projektu
a teď ještě Tesco s Obi a navrch další bytové domy- k tomu ještě bonus- nebudou to obyčejné bytové domy, budou to bytové domy se sociálními byty
http://www.sedmicka.cz/beroun/clanek?id=238447

Cadecron
Site Admin
 
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 169
Registrován:
pon 11.srp 2008 01:03
Bydliště: Beroun

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod Cadecron v pát 12.lis 2010 00:46

Copak prostory pro auta, pro ty tu v případě nutnosti řešení je, třeba nějaký parkovací dům, viz plány na stavbu u Medicentra. Stejně tak občanská vybavenost se dá do určité míry rozšířit. S čím se ale hnout nedá je právě kapacita dopravních komunikací. Zvlášť v situaci, kdy se k tomu přidají různé opravy, ať už vozovky nebo sítí, viz aktuálně stav na křižovatce U Zelených. Vzhledem k nasycenosti trhu se bude zřejmě tato situace zhoršovat pomaleji, ale pořád zhoršovat. Byty se sice teď moc neprodávají (Harmonie prodala v Residenci Nábřeží k dnešku ani ne polovinu bytů), ale výstavba pokračuje také individuálně na okraji Berouna (Na Máchovně) nebo za městem (Počaply, Levín).

Jarmila
 

Re: Bytová výstavba v Berouně

Příspěvekod Jarmila v stř 28.bře 2012 20:44

Mrkněte se co všechno projektuje v Berouně společnost Trojans International, odkaz na jejich webové stránky: http://www.trojansinternational.cz jsou šikovní.


Zpět na Rozrůstání obcí, bytová výstavba

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

{ BER_REG }
Berounský deník

Chyba: Nepodařilo se nalézt žádné zprávy

  • Reklama - ČR

cron