Najdi Články Tabule Videotéka Wiki Fórum Seznamka Bazar Více

Konec berounské koalice

Cadecron
Site Admin
 
Uživatelský avatar
 
Příspěvky: 169
Registrován:
pon 11.srp 2008 01:03
Bydliště: Beroun

Konec berounské koalice

Příspěvekod Cadecron v pon 18.dub 2011 17:47

Berounský deník: Berounská koalice se rozpadla
Berounský deník píše:...
Pravicová koalice, která město dosud řídila, je od pondělí 18. dubna minulostí. Jako první z koaliční smlouvy odstoupila TOP 09, následovali ji Nezávislí Berouňáci v čele s místostarostkou města Šárkou Endrlovou.
...

To bylo hodně rychlé. Vůbec jsem nevěděl, že jsou na radnici takové problémy. Upřímně řečeno vidím problém na obou stranách. Hned po volbách jsem navrhoval panu starostovi vytvoření městského internetového fóra zastupitelů (+ případně neúspěšných kandidátů), kde by se dal jakýkoli problém v komunikaci ihned odhalit. Na to mi bylo sděleno:
Ing. Tomáš Havel na facebooku píše:Jednalo se zřejmě o myšlenku zřízení internetového diskusního fóra na stránkách radnice, kde by diskutovali úspěšní i neúspěšní kandidáti do voleb jako bod "otevřené radnice".
Otevřená radnice znamená hlavně zvýšení informovanosti o činnostech na ní, o plánech, o akcích , o rozpočtu atd. Tzn. "neskrývání" informací. Ne jen každodenní diskutování. Možnost jakéhosi oficiálního neanonymního diskusního fóra směrovaného dotazy na radnici se na nových městských stránkách internetu zvažovala již při jejich inovaci. Věcí ke změnám bylo ale najednou trochu moc. Stránky se průběžně doplňují a rozšiřují, takže se pokusíme postupně zrealizovat nějaké z možných řešení.
Mějte se fajn, Tomáš Havel.

Chápu, že něco takového je unikátní a nevyzkoušené, ale obávám se, že je to nutné. V současné době v podobných sporech nelze určit, která strana říká pravdu. Pokud se chce jakákoli strana považovat za opravdu otevřenou, otevírat instituce obyvatelům, pak proto musí udělat maximum.

Starosta již vydal k záležitosti svoji tiskovou zprávu
Tomáš Havel píše:Tisková zpráva starosty města Berouna!

V podzimních komunálních volbách si obyvatelé Berouna zvolili změnu a ukončili šestnáctiletou vládou Nezávislých Berouňáků. Změna atmosféry a postupné otevírání se radnice obyvatelům města a jejich názorům přineslo i znejistění celé řady podnikatelských subjektů a jejich zájmů. Nové vedení radnice přestalo být bezvýznamným přidavačem nejrůznějších zájmových skupin a jejich pro občany města nevýhodných podnikatelských záměrů. Vedení města, které začalo hájit zájmy Berouna a jeho obyvatel proti pochybně nastaveným podnikatelským projektům, bylo nemilým překvapením pro mnohé. Události dnešních dní jsou výsledkem jejich probuzení se ze sna, že po podzimních volbách v Berouně vše poběží tak jako dřív.

...


Chtěl bych poprosit případné návštěvníky zastupitele, aby se tu k problematice vyjádřili.

milan kabel
 

Re: Konec berounské koalice

Příspěvekod milan kabel v úte 31.kvě 2011 09:25

neda mi neupozornit na nove vznikle obcanske sdruzeni Beroun sobě!

informace o aktivitach a naplni budou casem pribyvat

http://www.berounsobe.cz

nejde o politiku, ale o Beroun a jeho pozitivní vývoj


Zpět na Město Beroun

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

{ BER_REG }
Berounský deník

Chyba: Nepodařilo se nalézt žádné zprávy

  • Reklama - ČR

cron