Stránka 1 z 1

Co je důvodem nezájmu o fórum?

PříspěvekNapsal: pon 18.led 2010 06:44
od Cadecron
Udělal jsem si malý průzkum regionálních fór a vytvořil tabulku využití

Obrázek

Zatímco na jiných městských fórech se čile diskutuje, fórum pro naše dva regiony zeje prázdnotou.
Čím to je? Není zde na rozdíl od ostatních měst co k diskuzi, nemáte k Fóru Pod Dědem důvěru nebo máte jiný důvod / názor?

Přikládám odkazy na městská fóra uvedená v tabulce
http://www.czlink.net/lysa
http://www.mesto-vlasim.com/phorum_304
http://www.koprivnice.org/forumnew

Re: Co je důvodem nezájmu o fórum?

PříspěvekNapsal: pát 29.led 2010 15:33
od Avatar
Podle me je tim duvodem nedostatecna publicita celeho fora. Ja osobne jsem se o tomto foru dozvedel pred par dny, kdyz jsem hledal vhodnou parcelu pro nas dum a vyhledl jsem si na doporuceni do sve zeny lokalitu "pod Dedem" Moje zminovana manzelka je v Beroune cinna a je navic zdejsim rodakem (ja jsem puvodem z Prahy) a o tomto foru se dozvedela az diky mne.

Re: Co je důvodem nezájmu o fórum?

PříspěvekNapsal: sob 30.led 2010 08:47
od Cadecron
Máte pravdu, že publicita PD není dostatečná, na druhou stranu není, zejména v Berouně, nulová. Do poštovních schránek a osobně bylo rozdáno celkem okolo 500 pozvánek, hlavně pak loni v září vyšla zmínka v Berounském regionu (náklad 5000ks, tato propagace byla zdarma, čímž velice děkuji). Dále jednorázové akce v Deixe-TIP a reklama zobrazená na určitá klíčová slova na internetu ve vyhledávači, v městských skupinách jsem pozval lidi na facebooku.
Jsem jednotlivec a dát větší finanční částku na propagaci si nemohu dovolit. Vzhledem k neúspěchu reklamy v Berounském regionu to vidím tak, že by bylo potřeba vydat asi deset tisíc korun, aby sem pár lidí přišlo.

Re: Co je důvodem nezájmu o fórum?

PříspěvekNapsal: ned 30.led 2011 17:34
od Návštěvník
Cadecron píše:Máte pravdu, že publicita PD není dostatečná, na druhou stranu není, zejména v Berouně, nulová. Do poštovních schránek a osobně bylo rozdáno celkem okolo 500 pozvánek, hlavně pak loni v září vyšla zmínka v Berounském regionu (náklad 5000ks, tato propagace byla zdarma, čímž velice děkuji). Dále jednorázové akce v Deixe-TIP a reklama zobrazená na určitá klíčová slova na internetu ve vyhledávači, v městských skupinách jsem pozval lidi na facebooku.
Jsem jednotlivec a dát větší finanční částku na propagaci si nemohu dovolit. Vzhledem k neúspěchu reklamy v Berounském regionu to vidím tak, že by bylo potřeba vydat asi deset tisíc korun, aby sem pár lidí přišlo.

Re: Co je důvodem nezájmu o fórum?

PříspěvekNapsal: čtv 03.úno 2011 20:53
od cizinec
Je to jednoduchy. není to na oficiální www stranky "město". taky jsem tady uplně nahodou
....ani "Pod Dědem" ani "Berounsko a Hořovicko" není město.

Re: Co je důvodem nezájmu o fórum?

PříspěvekNapsal: ned 06.úno 2011 18:58
od Cadecron
Tak určitě to hraje velkou roli, avšak fórum pro Lysou nad Labem také není oficiální a je mnohem živější. Ono původně (rok 2008) bylo FPD prezentováno jako fórum pro Beroun a okolí a to byla také oblast propagace. Rozšíření záběru na celý okres přišlo později a propagace pro tuto rozšířenou oblast probíhala pouze na internetu. Především od Berouňáků by tedy mohla nějaká minimální vazba být.
Na druhou stranu regionální zpravodajství a dění zajímá obecně jen menší část občanů. Dokladem budiž menší zájem zadavatelů reklamy vedoucí k ukončení projektu Naše Adresa, nebo u nás v regionu právě redukovaný týdeník Sedmička (Naše Adresa byla ve vybraných okresech obdobou Sedmičky) a zastavené vydávání Berounského regionu.

Re: Co je důvodem nezájmu o fórum?

PříspěvekNapsal: úte 12.dub 2011 05:40
od david
Jinak souhlasím z publicitou o těchto stránkách vím asi měsíc.
Možná by nebylo špatné mít např. zarámovaný poster na poště nebo na inf. centru na tyto www (myslím že u pošty to bylo 4.000 Kč měs. pro zobrazení na párstech pobočkch). Také probobus nabízí reklamu do autobusů (myslím že 1 x A2 za 30 Kč den). Stejně tak script na odběr práce z ÚP Beroun. Narvat ho články a fotky z okolí "výlety". Fórum je víceméně jen pro mládež a to bohužel moc dospělé neláká, pokud tam není pro ně důležitá informace o které by mohli diskutovat. Takže nějaké bolavé téma pro start :-)
On si dnes každý myslí že www stránky jsou terno, ale bez viditelné reklamy v běžném životě se o nich doví pouze úzký okruh zájemců.